Stabilizacja i przyjazny stretching w łagodnym zespole hipermob

Stabilizacja i przyjazny stretching w łagodnym zespole hipermob

Dzień:
16.04.2021 (Piątek)

Godzina:
10:00

Prowadzący:
Jola Ignaszewska- Kuhbauch

OPIS WYDARZENIA

 Stabilizacja i przyjazny stretching  w łagodnym zespole hipermobilności.

 Zakres ruchomości stawów jest indywidualną cechą każdego z nas. Stan określany mianem wiotkości stawów może wynikać z typu budowy ciała, jak również bywa składową zespołów wad wrodzonych. Nadmierny zakres ruchomości stawów zwiększa ryzyko urazów skrętnych, przeciążeń, a także wad postawy i związanych z nimi postępujących zniekształceń i przewlekłych zespołów bólowych narządu ruchu. 

Omówione zostaną pokrótce metody oceny i diagnostyka hipermobilności i wybrane, sprawdzone ćwiczenia w stabilizacji centralnej i poprawie propriocepcji. Stretching przyjazny dla kręgosłupa.      

Jola Ignaszewska- Kuhbauch

"Ruch jest najpiękniejszym aktem uwalniającym nasze uczucia i zgłębiającym radość bytu". A odpowiednio dawkowany i dobrany najlepszym, naturalnym lekarstwem. Tym mottem od ponad 35 lat dr Jola IK ekspert zdrowego ruchu, fizjoterapeuta, międzynarodowy prezenter i szkoleniowiec Best Aging, trener "Szkoły kręgosłupa", Pilates und Life Kinetik Couch zachęca podopiecznych do ruchu zaczerpniętego z obserwacji natury, sprawdzonego naukowo, dostosowanego do danej osoby i koniecznie z zastosowaniem fenomenu równowagi.

Kontakt:

jolanta.kuehbauch@gmail.com

Tel: 00436642201488