Rola diety eliminacyjnej

Dzień:
25.11.2021 (Czwartek)

Godzina:
13:00

Prowadzący:
Dorota Janur

OPIS WYDARZENIA

 Rola diety eliminacyjnej jako czynnika wspomagającego terapię schorzeń

Jesteśmy tym, co jemy...to często słyszane slogan jakże prawdziwy, ale nie brany do serca i często na poważnie. 
Jedzenie jest naszym paliwem. Jeśli nie zatankujemy bądź też zastosujemy niewłaściwe paliwo, nasz organizm nie będzie właściwe funkcjonował, jakość naszego życia znacznie się pogorszy a nawet zaczniemy miewać poważne problemy zdrowotne.
Dieta eliminacyjna to temat , który dotyka wielu chorób i może być jedną z głównych terapii leczniczych a przede wszystkim może znacznie poprawić komfort i jakość życia. 
Wystąpienie pomoże przybliżyć i zrozumieć zasady i konieczność eliminacji w niektórych popularnych jednostkach chorobowych.

Dorota Janur

Dietetyk,  Medyczny Trener Żywienia, Trener Personalny, instruktor fitness oraz tańca.

Całe życie pasjonował ją ruch jako profilaktyka zapobiegająca wielu schorzeniom cywilizacyjnym takim jak: otyłość, problemy z kręgosłupem, wady postawy, wydolność organizmu oraz inne choroby układu krążenia i nie tylko.

Jako pasjonat zdrowego stylu życia połączyła obie swoje pasje dietetykę oraz aktywność fizyczną i od kilku lat z prowadzi kompleksowo swoich pacjentów stacjonarnie oraz online.

Już dwukrotnie prowadziła swoje panele szkoleniowe na Konferencji j REPS w zakresie dietetyki.

Współpracuje również z platformą MYOVER40, na której dojrzali Polacy mogą znaleźć bazę ćwiczeń oraz porad dla utrzymania zdrowia i sprawności, zaś jej cotygodniowe porady dotyczą odżywiania oraz problemów zdrowotnych związanych z chorobami dietozależnymi.

Od dwóch lat prowadzi szkolenia dotowane z funduszy unijnych dla firm z zakresu dietetyki oraz ergonomii stanowiska pracy i zdrowego stylu życia dla firm i zakładów pracy.

W swojej wieloletniej pracy z ludźmi wykorzystuje poza zdobytą wiedzą również własne doświadczenia oraz turbulencje życiowe, z którymi sobie poradziła do zwizualizowania im, że dzięki uporowi, właściwej ścieżce działania, pozytywnemu nastawieniu, determinacji możemy poprawić swój stan fizyczny, psychiczny, emocjonalny a czasem zmienić całkowicie swoje życie na pełne uśmiechu, miłości i szczęścia.

W 2020 roku ruszyła ze swoim kanale na TY 45 plus dietetyk trenuje, aby pokazać, że wiek to tylko cyfra.

KONTAKT:

tel. 536 648 435

 

 

 

                                                   

 

Portale społecznościowe