Jak poradzić sobie z dolegliwościami bólowymi stawu ramiennego

Jak poradzić sobie z dolegliwościami bólowymi stawu ramiennego

Dzień:
19.04.2021 (Poniedziałek)

Godzina:
14:30

Prowadzący:
Szymon Moszny

OPIS WYDARZENIA

Jak poradzić sobie z dolegliwościami bólowymi stawu ramiennego

Dokładnie tak jak wskazuje tytuł prelekcji, w trakcie wykładu zajmiemy się tematyką pojawiających się wśród osób ćwiczących w siłowni dolegliwości bólowych stawów ramiennych. Są to specyficzne stawy, z mała panewką a przy tym silnie obudowane mięśniami. Sprawia to, że z jednej strony treningiem i fizjoterapią można naprawić wiele dysfunkcji które mogą powstać w tej strefie, z drugiej jednak nieodpowiednie dbanie o te stawy, o siłę ich stabilizatorów oraz elastyczność struktur może przyczynić się do powstania problemów i bólu. 

Choć szkolenie jest organizowane online nie zabraknie demonstracji ćwiczeń które można ordynować klientom trenera personalnego, zarówno tych mających charakter prewencyjny jak i ćwiczeń konkretnie już usprawniających.

Szymon Moszny

Magister fizjoterapii, absolwent Śląskiego Uniwersytetu Medycznego i Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach. Doktorant na wydziale Teorii i Praktyki Sportu AWF Katowice.

Od najmłodszych lat pasjonowało go rozwijanie możliwości ludzkiego ciała. Rozpoczął swoją przygodę ze światem sportów siłowych w 2000 roku, kiedy pierwszy raz poszedł na trening. Już wtedy wiedział, że z tym chce związać swoja przyszłość. Praca instruktora siłowni dała mu podstawową wiedzę, rozwijaną później na studiach.

W 2006 roku przeprowadził się do Gdańska, gdzie pracował jako redaktor w czasopiśmie „Fitness Authority”, po pewnym czasie obejmując stanowisko redaktora naczelnego tego magazynu. W 2008 roku wprowadził na rynek polską edycję amerykańskiego czasopisma kulturystycznego „Muscular Development”, by następnie stworzyć własny projekt dwumiesięcznika, „Generation: Fitness”, które ukazywało się na terenie całego kraju.

W okresie od 2006 do 2012 roku opublikował ponad 100 artykułów dotyczących metodologii treningów, odżywiania i suplementacji w sporcie. Dopełnieniem pracy w redakcji zawsze były treningi, jakie prowadził innym. Luźno związany z różnymi klubami sportowymi, pracował z zawodnikami różnych dyscyplin, pomagał również w przygotowaniach do startów wielu kulturystom z polskiej czołówki.

Chęć pracy z ludźmi sprawiła, że rozpoczął pracę w jednym z klubów Pure Health&Fitness, jako fitness manager i trener personalny master. W swojej pracy wykorzystuje coraz to nowsze narzędzia, opierając się na nowoczesnych metodach treningów, takich jak trening funkcjonalny oraz z użyciem min. bosu, TRX, kettlebells, power- i sandbagów a także treningach interwałowych o wysokiej intensywności i sesji bez użycia przyborów. Chęć dzielenia się wiedzą z innymi sprawiła, że odnalazł swoje powołanie w edukacji trenerów personalnych jako szkoleniowiec w Międzynarodowej Akademii ProFi Fitness School.