Naprawianie wad postawy - zacznij od stopy

Dzień:
27.11.2021 (Sobota)

Godzina:
16:00

Prowadzący:
Dorota Dragan

OPIS WYDARZENIA

Naprawianie wad postawy - zacznij od stopy

"Naprawianie wad postawy zacznij od stopy" Rozpoczynając pracę treningową z podopiecznym, warto zacząć od oceny postawy, sposobu poruszania się, chodu. Szczególną uwagę warto poświęcić stopom. Dlaczego? Bo to tryb życia i sposób poruszania się mogą często spowodować, że stopa zaczyna pracować nieprawidłowo, pojawiają się deformacje (np. płaskostopie), a te pociągają ze sobą nieprawidłowości w pracy kolana, biodra, kręgosłupa. Jak powyższe nieprawidłowości wpływają na trening? Biorąc za przykład najpopularniejszą dysfunkcję w przysiadzie, czyli "zjeżdżające "do środka kolana podczas wykonywania ćwiczenia — czy wystarczy komenda "kolana na zewnątrz?" Otóż nie. Najczęściej to stopa wchodzi w nadmierną pronację, która pociąga za sobą kolana schodzące się do środka. O czym jeszcze opowiem? -Jak pracować z klientem z nadmierną supinacją stopy — Jak rozróżnić kiedy problem jest w stopie, a kiedy w zbyt słabym pośladku i w rotatorach zewnętrznych, - udowodnię, że nie da się skutecznie wzmocnić pośladków, nie pracując jednocześnie na stopie — Jak nie zepsuć klienta jeszcze bardziej i od początku zaplanować skuteczny trening mimo dysfunkcji.

Dorota Dragan

Trener personalny, terapeuta ruchowy, twórca i właściciel krakowskiej Strefy Mądrego Treningu.

Najczęściej pracuje z człowiekiem XXI wieku - osobą prowadzącą siędzący tryb życia, która narzeka między innymi na bóle kręgosłupa czy kolan. 

Zajmuje się terapią ruchem, pracuje z podpopiecznymi z wadami postawy, z osobami po kontuzjach i zakończonej fizjoterapii (lub jako jej uzupełnienie), z sportowcami zarówno profesjonalnymi jak i amatorskimi - przede wszystkim z biegaczami dla których praca z trenerem personalnym jest świetnym uzupełnieniem głównej aktywności. Dorota pracuje także z seniorami, młodzieżą, dziećmi w tym z dziećmi w spketrum autyzmu.

Stawia przede wszystkim na specjalistyczną wiedzę, holistyczne podejście do pracy z ciałem.
Sprawdzone metody treningowe, przemyślana i szczegółowo zaplanowana praca na sali w połączeniu z nieustannie pogłębianą specjalistyczną wiedzą oraz otwartością na człowieka to charakterystyka pracy wykonywanej przez Dorotę.

 

Portale społecznościowe