Odważniki kulowe w prewencji urazów sportowych

Odważniki kulowe w prewencji urazów sportowych

Dzień:
16.04.2021 (Piątek)

Godzina:
16:00

Prowadzący:
Tomasz Leśnikowski

OPIS WYDARZENIA

 

Odważniki kulowe w prewencji urazów sportowych

Można śmiało stwierdzić, że urazy przeciążeniowe i kontuzje są nieodłączonymi elementami towarzyszącymi prawie każdej dyscyplinie sportowej. Jednym z fundamentalnych czynników warunkujących bezpieczny trening jest wprowadzenie ćwiczeń specjalistycznych (prewencyjnych) w celu uzyskania poprawy funkcjonalnej u klienta.

W jaki sposób zminimalizować ryzyko wystąpienia kontuzji obręczy barkowej, biodrowej oraz kręgosłupa?

Jakie ćwiczenia zagwarantują bezpieczne i efektywne przenoszenie obciążeń po wszystkich segmentach naszego ciała?

Jak radzić sobie ze zwiększaniem mobilności i stabilności w kontekście pracy z odważnikami kulowymi?

Podczas mojego wystąpienia znajdziesz odpowiedzi na wszystkie wyżej wymienione pytania. Poznasz nie tylko metodyczne zestawy ćwiczeń siłowych i prewencyjnych, ale również dowiesz się jak usprawnić stabilizację dynamiczną w złożonych ćwiczeniach dedykowanych zdrowym i silnym barkom oraz biodrom.

Dodatkowo, dla wszystkich osób obecnych podczas warsztatów przewidziany jest plan treningowy ze wszystkich przedstawionych ćwiczeń. Do zobaczenia w piątek, 16. kwietnia 2021r. o godzinie 16:00 na Konferencji Rep’s Polska!

Tomasz Leśnikowski

Mimo, że z wykształcenia jestem magistrem na Wydziale Chemii UAM, to zawodowo od ponad 10 lat specjalizuję się w treningu siłowym, funkcjonalnym i medycznym. Jako międzynarodowy wykładowca ProFi Fitness School Poland i REP’s Polska, prowadzę szkolenia stacjonarne i webinary on-line dla trenerów personalnych i instruktorów fitness w całej Polsce. Na co dzień pracuję indywidualnie oraz on-line z osobami w różnym przedziale wiekowym, skupiając się nad niwelowaniem wad postawy, przywracaniem do zdrowia po kontuzjach i osiąganiem możliwie najlepszej sylwetki.

Kontakt:

tomasz.lesnikowski.tp@gmail.com

Tel: 784440218

Link do profilu REPs Polska
 

Portale społecznościowe