ABC ZDROWEGO KRĘGOSŁUPA

Dzień:
19.08.2020 (Środa)

Godzina:
16:00

Prowadzący:
Elżbieta Furman

OPIS WYDARZENIA

ABC zdrowego kręgosłupa
 
Lekcja warsztatowa łącząca ćwiczenia wraz z ich dokładnym opisem oraz celem ich wykonywania.
 
1. Prawidłowa postawa jako pozycja wyjściowa do dalszych  ćwiczeń (około 5 minut)
2. Rozgrzewka jako etap wstępny do ćwiczeń zdrowy kręgosłup- specyfika doboru poszczególnych ćwiczeń (około 12 minut.)
3. Dokładny opis poszczególnych ruchów oraz ich wpływ na dalszą pracę z ciałem klienta (około 10 minut)
4. Podstawowe pozycje wyjściowe do ćwiczeń, punkty kontroli , dostosowanie ich do możliwości klienta ( około 25 minut)
 
Elżbieta Furman
jest fizjoterapeutka, skończyła studia na wydziale rehabilitacji na warszawskim AWF, z zamiłowania - instruktor fitness, prezenter oraz szkoleniowiec.
 Z racji wykonywanego zawodu specjalizuję się w prowadzeniu form prozdrowotnych: zdrowy kręgosłup, trening medyczny, stretching , praca z powięzią czy dnem miednicy.
Ukończyła wiele szkoleń zarówno w dziedzinie fitnessu jak i fizjoterapii, na bazie doświadczeń zebranych podczas pracy w gabinetach oraz klubach fitness stworzyła specyficzny system pracy z klientem, zindywidualizowany i oparty na prostych wzorcach. Podchodzi do pracy z ciałem człowieka z ogromnym szacunkiem i respektem, zawsze stawia na jakość a nie ilość ruchu.
Stara się nie stawiać ludziom zadań skomplikowanych, trudnych, ponad ich możliwości. Stara się wykorzystać  w ćwiczeniach ruchy i wzorce , które ludzie wykonują na co dzień, w których popełniają często  podstawowe błędy, które w konsekwencji  prowadzą do pojawiania się bólu, przeciążenia czy urazu. Stosuje technikę małych kroczków do osiągnięcia celu, stara się  opowiadać o ruchu, tłumaczyć go, pokazywać najważniejsze aspekty. W ten sposób uczestnik zajęć zaczyna widzieć różnicę, czuć jakość, jest bardziej uważny i skoncentrowany na swoim ciele.
Jeżeli taka świadoma praca z ciałem jest w kręgu Twoich zainteresowań zapraszam na swoje zajęcia.