Chodzisz często zmęczona/ny, nie jesteś zadowolona/ny ze swojego

Chodzisz często zmęczona/ny, nie jesteś zadowolona/ny ze swojego

Dzień:
19 listopada 2022

Godzina:
15:00

Prowadzący:
Anna Zając

OPIS WYDARZENIA

Chodzisz często zmęczona/ny, nie jesteś zadowolona/ny ze swojego życia, chcesz coś zmienić, ale nie wiesz od czego zacząć? Twoje relacje w rodzinie się pogarszają, a może nie lubisz swojej pracy? Chcesz zadbać o siebie, ale nie masz na to sił? Cokolwiek chcesz zmienić, potrzebujesz wiedzieć, w jakim dokładnie punkcie się znajdujesz i od czego zacząć. Potrzebujesz również mocnych fundamentów pod Twoje zmiany. Zrozumienie, w jakim miejscu jesteśmy, co chcemy osiągnąć, jak i zbudowanie mocnych fundamentów — to klucze do trwałych zmian. Naprawdę możesz mieć życie, jakiego pragniesz.

 

Wiem, jak to wszystko brzmi, jak kolejne obiecywanie kolejnej osoby a w życiu i tak się niewiele zmienia. Może nawet już korzystałeś/aś z psychologa, terapii lub dietetyka czy trenera personalnego, a i tak wracały te same problemy, stare nawyki, brak sił i motywacji oraz monotonna codzienność i wciąż te same problemy/trudności... 

Popatrzmy na to wspólnie. Kiedy ktoś buduje dom, zaczyna od dachu, a może od okien? A może pomija dach lub okna? No nie. Zaczyna od fundamentów, a tak naprawdę zaczyna od wizji swojego domu, a tak naprawdę od decyzji budowy nowego domu i wszystkiego, co się na nią składa. Do budowy domu, aby był solidny, potrzebujemy odpowiednich materiałów, wiedzy, narzędzi. Jeśli zlecimy budowę innym, bez naszego udziału możemy się mocno zdziwić. Na fundamenty domu składają się ławy i ściany fundamentowe, piasek, cement i woda. Podobnie jest z nami.  Pierwsza jest decyzja ,,tak chcę" , później wizja domu czyli wiesz, czego chcesz oraz fundamenty, czyli Ty, Twoja relacja ze sobą, pragnienia i potrzeby. Zostaje jeszcze jeden aspekt miejsce postawienia domu. Na pustyni będzie trudno, na wodzie może być różnie, na skale no cóż, nie bardzo, na skarpie też nie. I tu jest kwestia przekonań i programów, które ma każdy z nas, a które tak naprawdę kierują nami i naszym życiem podświadomie, niektóre z nich są naszych przodków, a żyją w nas. 

Twoje obecne samopoczucie oraz rezultaty pokazują Ci, w jakim stanie są Twoje fundamenty i na czym wybudowany jest obecny dom. Zbudowanie silnych fundamentów oraz odpowiedniego miejsca, gwarantuje spełnione życie. Cała reszta z Twoim udziałem będzie łatwa. W tym module przekażę Ci wiedzę dotyczącą fundamentów oraz miejsca jako początek nowego życia.

 

Anna Zając

 

Anna Zając jest life coachem , ekspertem zdrowia i rozwoju osobistego kobiet, nauczycielką rozwoju duchowego, certyfikowanym trenerem personalny REPs Polska ze specjalizacją między innymi — kształtowania kobiecej sylwetki oraz zdrowego kręgosłupa, stretchingu, ćwiczeń dla kobiet w ciąży oraz po porodzie,  BuggyGym, czyli fitness z wózkiem, pilatesu w rehabilitacji,  jogi twarzy według Daniell Collins, dietetykiem. Pisała artykuły dla All For Body, dla takich firm jak Orange, PNB Paribas oraz Kampania Piwowarska, REPs Polska, jest prelegentem REPs Polska oraz posiada certyfikat nauczycielski Train the Trainer z akredytacją REPs Polska.  Pracuje z kobietami na poziomie holistycznym.

MyOver40 wybrało Anię jako prowadzącą kurs Planuję długie i lepsze życie ze względu na jej ogrom wiedzy i pasję do życia oraz swojej pracy. Ani holistyczne podejście pokazuje, jak bardzo wszystko, o co chcemy zadbać, zmienić w swoim życiu jest związane z pewnymi jego obszarami, a podstawą i wspólnym mianownikiem sukcesu jest relacja ze sobą. Zawsze powtarza ,,Jeśli nie poznasz siebie i nie zbudujesz ze sobą relacji - niczego nie zmienisz."

 Na poznanie siebie, zbudowanie relacji ze sobą składa się wiele aspektów i tu z pomocą przychodzi właśnie Ania. Cała reszta to wdrożenie wspierających, dostosowanych nawyków, które również pomoże odkryć, wdrożyć i dopasować. Jak sama uważa - ,,Tylko życie zgodnie ze sobą przynosi równowagę, spokój i satysfakcję, a na co nie masz wpływu — zmień podejście". 

Ania pracuje zgodnie z przekonaniem - ,,zmuszanie się, traktowanie diety, treningu czegokolwiek innego jak kolejnego zadania, które trzeba wykonać, nie ma żadnego sensu ani nie przynosi efektów, wręcz jest ciężarem, który popycha w przeciwną stronę do zamierzonej." Dlatego pomaga budować mocne fundamenty, aby to życie stało się zgodne z nami, a nie na odwrót. 

Ania posiada ogromne doświadczenie życiowe oraz zawodowe. Już jako nastolatka czytała książki rozwojowe. Wybór jej drogi życiowej zaczął się, kiedy została żoną i mamą razy trzy. Poznała wtedy ogrom problemów, które stały się jej drogowskazem oraz kierunkiem zmian. Jej liczne problemy  zdrowotne oraz nadwaga utrudniała każdy dzień. Pierwsza ciąża to +27 kg, druga +30 kg, a trzecia + 33 kg ciała więcej, doszły stany depresyjne i liczne problemy alergiczne u jej dzieciaków. Zaczęła szukać rozwiązań, czytać, szkolić się, pracować nad sobą. Wszystkie liczne kursy, wykłady, książki (które zresztą kocha), od dietetyki po psychologię i rozwój poprzez ćwiczenia oraz duchowość, a nawet fizykę kwantową, były odpowiedzią na szukanie rozwiązań i ułatwienie w pierwszej kolejności życia swojego, a później życia swoich podopiecznych. Ania doskonale rozumie kobiety w ich trudach, codzienności jednak wie jak bardzo na przestrzeni czasu życie może ulec poprawie, jeśli tylko będziemy tego chcieć oraz zaczniemy szukać rozwiązań zamiast trwać przy problemie.

Portale społecznościowe